گچکاری,گچبری,اموزش گچبری ,اموزش ابزار کاری ,ساختمان,تهران,لکه گیری دیوار,یاد گیری گچبری,ابزا کار گچبری چیست,ویدو گچبری دستی,اموزش گاه گچبری,اموزش گچ بری دستی,اموزش گچکاری ,اموزش ابزار زنی,اموزش قابندی دیوار,بازسازیو نوسازی,داخلی

آموزش گام به گام گچکاری و گچبری ساختمان در تهران

  • پنجشنبه 22 فروردین 1398
  • 19817 نفر

آموزش گام به گام گچکاری09121675601رضا پارسایی

.آموزش گام به گام گچکاری
.


مراحل اجرای عملیات گچ و خاک پس از مراحل زیر انجام می شود:


1.تیغه چینی دیوار های خارجی و داخلی
2.لوله گذاری تاسیسات مکانیکی و برق ساختمان
3.اجرای رابیتس و سقف کاذب
4.کاشی کاری
5.کف سازی
بعد از اتمام عملیات های بالا، عملیات گچ سفید گچکاری ساختمان به اجرا در می آید.


گچ دارای دو ویژگی بسیار مهم است: خیلی زود سفت می‌شود که به آن زودگیر بودن می‌گویند و دوم اینکه به هنگام سخت شدن ازدیاد حجم پیدا می‌کند. در واقع مانند آبی که یخ می‌بندد، ملاط گچ هم وقتی سفت می‌شود، حجم آن بیشتر می‌شود. این خصوصیات مهم و منحصربه‌فرد، موجب می‌شود تا راهکارهای ویژه‌ای برای کار با گچ وجود داشته باشد.
البته مزیت مهم گچ این است که وزن آن نسبت به سایر مصالح ساختمانی سرامیکی سبک تر است. به همین دلیل این مزیت باعث می‌شود تا جاهایی که نیاز به تحمل بار کم دارند از گچکاری ساختمان استفاده شود. مثلاً ما برای پوشاندن سقف گنبدی شکل پروژه ویلایی مهرشهر از گچ استفاده کردیم تا کمترین فشار را روی اسکلت آن بیاورد. این سبک بودن، در چنین مواردی یک مزیت مهم محسوب می‌شود .

گام های گچکاری

گام اول : ابتدا گچ را با آب مخلوط می کنیم ، در این مرحله بهتر است که ابتدا گچ را ریخته و آب را به صورت کم کم به آن اضافه نماییم . در این مرحله دقت شود که نسبت های گچ و خاک ( در صورت استفاده از گچ و خاک ) حتما متناسب باشد . در گچ و خاک نسبت خاک به گچ بسته به این است که چه خاصیتی از آن می خواهیم ، می توانیم خاک را از نصف تا دو برابر گچ اضافه نماییم. دقت کنید که مخلوط گچ و آب اول حالت روان دارد ولی پس از صرف مدتی ، گچ می گیرد و می توان با مشت آن را از استانبولی برداشت.
گام دوم : پس از این که گچ گیرش اولیه را پیدا کرد ، به کمک ماله به اندازه یک مشت گچ را از استانبولی برداشته و روی دست دیگرمان می گذاریم.
گام سوم : گچ را روی دیوار قرار دارده و ماله را از پایین به بالا می کشیم ، دقت کنید که حتما و حتما باید ماله به صورت مورب نسبت به دیوار قرار گیرد ، چرا که سطح صاف تنها و تنها از خط کناری ماله حاصل می شود . لذا اصلا ماله را در حالتی که موازی با سطح دیوار است ، در دست نگیرید.
گام چهارم : با تکرار گام های بالا می توان ضخامت دلخواه گچ را روی دیوار به دست آورد

انواع ملات های گچی در ساختمان سازی


گچ در واقع در شکل های مختلف و به حالات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد ، این انواع عبارتند از :
دوغاب گچی : دوغاب گچ از جمله مواردی است که کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارد ، مثلا در سقف های طاق ضربی ، با ریختن دوغاب گچ روی آجرها ، سعی می شود که آجرها درجای خود تثبیت گردند. ساخت دوغاب گچی نکته ی خاصی ندارد ، تنها نکته ی آن این است که در تهیه دوغاب می بایست از میزان آب بیش تری استفاده گردد.
ملات گچ : ملات گچ در واقع متداول ترین استفاده گچ می باشد ، برای ساخت ملات گچ کافی است که گچ و آب را به میزان لازم مخلوط و اجازه گیرش اولیه به آن بدهید . پس از آن می توانید در بخش های اجرایی مختلف ساختمان از آن بهره جویید.
ملات گچ و خاک : ملات گچ و خاک ، در زیر سفیدکاری فضاهای داخلی ساختمان نقش کلیدی دارد ، افزودن خاک به گچ سه فایده دارد :
کندگیر تر شدن
صرفه اقتصادی
چسبندگی بهتر به آجر
با این حال همان طور که گفتیم ، مقاومت گچ در این حالت بسیار کاهش می یابد.
ملات ماسه و گچ : مانند همان ملات خاک و گچ ، هنگامی که خاک رس مرغوب در دسترس نیست ، از ماسه ریز به عنوان فیلر یا پرکننده استفاده می شود ، با این حال استفاده از همان خاک رس در ساخت گچ و خاک به مراتب توصیه می گردد.
ملات گچ کشته : این ملات نیز در سفیدکاری نهایی فضاهای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت این ملات ، باید توجه شود که حتما از گچ نرم یا بسیار ریز استفاده شود و در مرحله دوم نیز باید توجه داشت که گچ کشته پس از خشک شدن هم بسیار نرم است . لذا نباید یک لایه ضخیم از آن به کار برده شود . در برخی از کارها این نرمی گچ به حدی زیاد است که حتی با کشیدن دست روی آن ، دست سفید می شود

دلایل ترک خوردن گچکاری


گاهی در ساختمان ملاحظه می‌کنید که سطوحی گچ‌کاری شده پس از خشک شدن و سخت شدن ترک می‌خورد و شکل بسیار بدی به محل آن می‌دهد این ترک خوردگی می‌تواند به دلایل زیر باشد.
‌اگر در موقع ساختن ملات گچ مقدار گچی را که در آب می‌ریزید از حد معینی کمتر باشد (‌درصد وزن آب نسبت به گچ زیاد باشد) بطوری که گچ نتواند پس از انبساط حجم آب مصرف شده در ملات را پر کند در نتیجه گچ پس از خشک شدن تقلیل حجم داده و می‌ترکد.
‌اگر کلفتی ملاتی (‌ضخامت ملات گچ و خاک‌ یا گچ‌) که روی دیوار می‌کشید از ۸-۷ سانتیمتر بیشتر باشد و آنرا در یک نوبت بکشید، لایه‌های روئی گچ در اثر مجاورت با هوا به فوریت خشک می‌شوند در حالی که هنوز لایه‌های درونی مرطوب هستند و اگر این لایه‌ها هم بخواهند خشک شوند یعنی آب آنها تبخیر شود ناچاراً باید در سطح گچ‌کاری ترک‌هایی ایجاد شود تا امکان خروج بخار آب لایه‌های زیرین حاصل شود.
اگر در فصل سرما و درجات زیر صفر اقدام به گچ کاری بنمائید و آب ملات گچ قبل از انبساط و سخت شدن گچ یخ بزند فعل و انفعالات شیمیائی برای سخت شدن در ملات متوقف می‌شود. پس از آنکه یخ ذوب شد گچ فاسد شده و دیگر به انبساط خود ادامه نمی‌دهد در نتیجه در سطح گچ کاری شده ترک خوردگی مشاهده میشود.
بعضی از ترک‌ها درگچ‌کاری بعلل فوق نبوده و در اثر نشست‌های ساختمان بوجود می‌آید، این نوع ترک‌ها معمولاً با زاویه ۴۵ درجه نسبت به افق ظاهر می‌شود.
در صورتی گچ روی بتن CLC یا کفی اجرا شود (‌به علت جمع شدگی این نوع بلوک‌ها در طول زمان‌)
در صورتی که ملات گچ قبل از رسیدن به گیرش اولیه روی دیوار کشیده شود گچ ترک می‌خورد زیرا قبل از واکنش گچ با آب، دیوار آب ملات را جذب کرده و باعث ایجاد جمع شدگی در ملات میشود.
هنگام استفاده از گچ در گچکاری ساختمان باید در نظر داشت که آهک موجود در گچ، خیلی سریع‌، فلزات را سولفاته می‌کند. بنابراین بهتر است فلزات، مانند لبه‌های تیر‌ها و دیرک‌های پنجره، در تماس مستقیم با گچ نباشند .


 

گچبری ,گچبری سنتی,گچبر,گچ بری,گچبری دیوار,قاب دیوار,قاب گچبری,ابزارقاب,عگس گچبری مدل گچبری,نمونه گچبری,گچبری دستی,گچبری مدرن,گچبرتهران,گچبر لابی,دورلامپی,گچبری سقف,پزیرایی,گچبری و قابندی سالن,نورپردازی سقف,گچبری ماهر در تهران,کلاسیک,مدرن,اسلیمی,قاب,دیوار,گل و بوته,گچبری دایره,حاشیه,ابزار,کار,خدمات ساختمان,داخلی,تزینات گچبری دستی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی,گچبری دستی,خدمات ساختمان,خدمات داخلی,تزینات داخلی ساختمان,معماری,گچبری ماهر در تهران,گچبر در تهران,استا گچبر,معماری داخلی,طراحی و گچبری دستی,دیزاین,گچبر خوب,گچکاری ساختمان,سفید کاری ,سفید ساده,استا گچکار,تهران,کرج,طراحی داخلی,ابزار برشی,عکس سینی کنج,مدل سینی کنج,عکس گچبری دستی,مدل گچبری دستی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل,گچبری دستی ,عکس گچبری ,مدل های گچبری خوب,مدل های گچبری جدید,گچبری مدرن,کچبری کلاسیک,خدمات داخلی ساختمان,طراحی و اجرای گچبری های دستی,خدمات ساختماندر تهران,گچبری چیست,گچبر ماهردرتهران,استا گچبر ماهر ,گچکار ماهر,گچکار ساختمان,بنا گچبر,بنا گچکار,گچبری قاب,گچبری سرقاب,گچبری قاب روی دیوار,مدل قابندی دیوار,طراحی داخلی,اجرای گچبری,گچبری سنتی,گچبری سلطنتی,گچکارخوب,گچبر خوب,تزیینات داخلی ساختمان,سینس کنج,گچبری سقف پزیرایی,ابزار های برشی,لبه نور مخفی

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری,گچ جبل,گچ کشته,گچ خمیری,گچ دیرگیر,گچ بتونیی,گچ سفید,گچ وخاک,تیغه گچی,گچ چیست,اموزش درست کردن گچ,اموزش پنجه زدن گچ,تاریخ گچ در تاریخ اسلام,طرز استفاده از گچ,گچ کیسه ای,گچ فله,قیمت گچ,گچ در ساختمان,گچ ساختمانی

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...