گچبری,گچکاری,تفاوت گچبری با گچکاری,گچکار ساختمان,گچبری ساختمان,تهران,کرج,البرز,ایران,عس گچکاری,مدل گچبری,قیمت گچبری ساختمان,قیمت گچبری دستی,سنتی,سلطنتی,گچبری کلاسیک,خدمات ساختمانی,گچکارو گچبر خوب,معماریو طراحی,طراحی داخلی,نوسازی وبازسازی,خانه,گچ,خدمات نوسازی ساختمان,هنر گچبری

مقایسه گچ بری با گچکاری

  • یکشنبه 28 بهمن 1397
  • 3850 نفر

این دو اصطلاح با وجود اینکه تفاوت‌های عملی زیادی با هم دارند، در بسیاری از موارد با هم اشتباه گرفته می‌شوند. می‌توان گفت تنها شباهتی که بین گچبری و گچ کاری وجود دارد، همان ماده‌ی گچ است.

تفاوت گچکاری با گچبری چیست؟

گچکاری و گچبری به نظر می‌رسد هر دو یک تعریف داشته باشد و یک کار را انجام دهد چرا که در هر دو از یک نوع مواد استفاده می‌شود. اما آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ ما اینجا هستیم تا به این سوال شما پاسخ دهیم و به شما بگوییم تفاوت گچکاری با گچبری چیست.
ساده‌ترین تفاوتی که می‌توانیم درباره این دو توضیح دهیم نحوه کاربرد آن‌ها  و ترکیب موادیست که استفاده می‌شود. گچکاری اغلب برای خارج خانه استفاده می‌شود و به همان نام سفیدکاری شهرت دارد. گچبری معمولا برای داخل خانه است و به طرح‌های هنری و اشکالی که با گچ به روی دیوارها و سقف‌ها ایجاد می‌شود گفته می‌شود. شاید فکر کنید چه فرقی می‌کند در هر دو کار از یک مواد و یک روش استفاده می‌شود؟ درست است، با وجود اینکه در هر دو از روش‌های یکسان و تکنیک‌های شبیه به هم استفاده می‌شود، باز هم گچکاری و گچبری با هم متفاوت هستند.

تفاوت‌های گچکاری و گچبری

•    گچبری چیست؟

گچبری در واقع خلق آثار هنری و نقش برجسته به روی دیوارها، سقف و نقاط مختلف خانه است که نقش مهمی در دکوراسیون خانه ایفا می‌کند. گچکاری با دو نوع مواد انجام می‌گیرد، آهک یا سنگ گچ. نگاهی به این دو خواهیم داشت.
گچبری با آهک- در اوایل سال‎‌های ۱۹۰۰، آهک اتصال دهنده اولیه هر نوع گچکاری بود. تا آن زمان، آهک انجام کار گچکاری را ارزان‌تر از گچکاری با گچ می‌کرد. گچ آهک از ترکیب آهک و آب که یک فرآیند نسبتا دشوار به شمار می‌رفت ایجاد می‌شود. پس از ترکیب این دو باید منتظر ماند تا آهک پیش از اینکه آماده استفاده در کنار ماسه شود، به خوبی در آب حل شده و فروکش کند. برای تقویت این ترکیب و برای اینکه آهک استحکام بیشتری روی دیوار داشته باشد نیاز به اضافه کردن الیافی نظیر موی اسب است. همچنین گچکاری با آهک زمان زیادی برای خشک شدن و کاملا مستحکم شدن می‌برد بنابراین گاهی حتی ممکن است یکسال نیاز باشد تا صبر کنید دیوار آماده رنگ زدن گچ ها یا کاغذ دیواری شود.
گچبری با سنگ گچ– اگر اصطلاح گچبری پاریس را شنیده باشید باید بگوییم اشاره به این نوع گچبری دارد. نام پاریس به این علت به روی این گچبری گذاشته شده که در سال‌های ۱۷۰۰، پاریس برترین منبع سنگ گچ طبیعی در جهان به شمار می‌رفت. بنابراین هر گچکاری که با سنگ گچ پاریس انجام می‌شد با نام گچکاری پاریس نیز شناخته می‌شد. برخلاف گچکاری با آهک، سنگ گچ خیلی سریع می‌بندد و فقط چند روز طول می‌کشد تا خشک شده و شکل بگیرد. همچنین برای استحکام و مقاومت بیشتر نیز نیازی به هیچ الیافی ندارد.
گچبری با سنگ گچ برای داخل ساختمان انجام می‌گیرد چرا که این ماده در برابر بارش باران و خیس شدن‌های مداوم حساس است و آسیب می‌بیند. به همین دلیل می‌توان گفت به طور کلی اغلب گچکاری‌های داخل ساختمان با سنگ گچ انجام می‌گیرد. از آهک می‌توان برای گچکاری نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد چرا که آهک در برابر آب مقاوم‌تر است.

•    گچکاری چیست؟

همانطور که به آن اشاره شد گچکاری به سفیدکاری شهرت دارد و معمولا به روی سطوح دیوارهای داخلی و خارجی خانه بدون در نظر گرفتن نقوش و طرح‌های مختلف استفاده می‌شود. گچکاری با یک ماده آهکی در ترکیب با سیمان انجام می‌شود که برای اضافه کردن قدرت و استحکام آن گاهی مقداری رشته فایبرگلس و گِل به آن اضافه می‌شود. در واقع می‌توان این کار را با گچبری آهکی یکی دانست. معمولا برای بالا بردن استحکام و کارایی بیشتر مواد، به مواد اولیه که آهک است مواد دیگری از جمله خاکه آجر، کراتین، موم و حتی مواد عجیب‌تری همانند تخم مرغ، شکر، نمک و حتی خمیر گندم اضافه می‌شود.
همانند گچبری با سنگ گچ فرانسوی، گچکاری نیز گاهی با سیمان پورتلندی انجام می‌گیرد. سیمان پورتلندی در سال ۱۸۲۴ در انگلستان ساخته شد. طراح آن سعی داشت تا چیزی به سختی سنگ پورتلند بسازد. در آن زمان از این سیمان مستحکم در ساخت خانه‌های انگلیسی بسیار استفاده می‌شد.
ترکیب سیمان پورتلندی و ماسه و آب یک گچ مستحکم و قوی برای گچکاری نمای ساختمان ایجاد می‌کند. هرچند ترمیم این نوع گچ بسیار دشوار خواهد بود اما استحکام آن نسبت به سنگ آهک بیشتر است.
به طور کلی امروزه از دو واژه گچکاری و گچبری به یک منظور استفاده می‌شود. اغلب بستگی به این دارد که بخواهید به روی سقف یا دیوارها نقش برجسته حکاکی کنید یا فقط نیاز به گچکاری یا سفیدکاری دیوارها یا سقف دارید. هنر گچبری را می‌توان در سقف و دیوارهای بسیاری از خانه‌های قدیمی مشاهده کرد. گچبری چهره‌ای زیبا و متفاوت به فضای خانه می‌بخشد و همین موجب می‌شود اغلب افراد بخواهند در بازسازی خانه از گچبری در سقف و یا دیوارها استفاده کنند. در نهایت، اگرچه هر دو لغت گچکاری و گچبری یک کار و یک مفهوم را بیان می‌کنند اما نحوه مراحل انجام کار و همچنین موادی که ترکیب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور کلی با هم متفاوت هستند.

فرق گچ کاری با گچبری در چیست؟

این دو اصطلاح با وجود اینکه تفاوت‌های عملی زیادی با هم دارند، در بسیاری از موارد با هم اشتباه گرفته می‌شوند. می‌توان گفت تنها شباهتی که بین گچبری و گچ کاری وجود دارد، همان ماده‌ی گچ است. همانطور که گفته شد منظور از گچ کاری آن کاری است که باعث سفید شدن در و دیوار می‌شود و در نهایت لایه‌ای از پودر سفید گچ را روی دیوارها و سقف خانه می‌نشاند. با گچ کاری دیوار و گچ کاری سقف می‌توانید مرحله‌ی سفیدکاری را به پایان برسانید و حداقل‌های لازم برای زیباسازی یک ساختمان را انجام دهید. اما گچبری به کارهایی گفته می‌شود که پس از به اتمام رسیدن گچ کاری انجام می‌شود و هدف از انجام دادن آن، زیباتر کردن محیط خانه است. در گچبری سعی می‌شود با استفاده از ایجاد نقش و نگار، ظاهر زیباتری برای دیوارها و سقف خانه ایجاد شود. گچبری به دو شکل پیش ساخته و ابزار گچی انجام می‌شود. در گچبری پیش ساخته، تکه‌های آماده‌ای که طرح و نقش مشخصی دارند، روی دیوار چسبانده می‌شوند. گچبری سقف از گچبری دیوار رایج‌تر است و از مدل‌های جدید گچبری مدرن در آن استفاده می‌شود. نوع دیگر گچبری که به مهارت ویژه‌ای نیاز دارد و زمان بیشتری می‌برد، روشی است که از آن با نام ابزار گچی یا ابزار زدن یاد می‌شود. ممکن است نمونه‌ای از این کار را در گچبری دور لامپی سقف خانه‌ها دیده باشید. در ابزار زدن می‌توانید انواع طرح‌های دلخواه را روی دیوارها و سقف خانه ایجاد کنید. ابزار گچ کاری که در این روش استفاده می‌گیرد شامل تعدادی صفحه‌ی پلاستیکی آماده و دست‌ساز است که با کمک چاقو و اره تکمیل می‌شوند.

گچ کاری ساختمان منزل در تهران

گچ کاری ساختمان یکی از برترین تخصص های تیم هنری ما محسوب میشود. در سطح شهر تهران در همسایگی خود میتوانید نمونه کارهای گچ کاری ساختمان مارا مشاهده کنید. به دلیل استقبال زیاد از خدمات گچ کاری ساختمانی مشتریان ما بسیار زیاد میباشند. انجام گچ کاری ساختمان در شرکت ها و سازمان های بزرگ تهران بیشتر به توسط گروه پاسایی انجام شده است.شما عزیزان میتوانید در همین وب سایت در قسمت گالری تصاویر کار های ما را مشاهده کنید.

گچبری مدرن منزل در تهران 

هنر گچبری ساختمان در تهران یکی از زیبا ترین هنرهایی است که ریشه در تایخ و باستان دارد و طبق اسناد مختلف از دیرباز در دولت ساسانیان دوره شکوفایی داشته است این از هنرهای وابسته به معماری است که در هر منطقه و هر دوره زمانی، شکل و شیوه مخصوص به خود را داشته و همان‌طور که از نام این هنر پیداست،مصالح اصلی بکار رفته در این هنر گچ می‌باشد و به دلیل بوم آورد بودن این مصالح  در غالب مناطق از هزینه و زحمت کمتری برخوردار است و در ایران گچ‌ در دوره‌های مختلف و بیشتر قبل از اسلام  همراه با تفاوت‌هایی بوده است و تفاوت  گچ  شدت کوبیدن آن  بوده است. گچ کاری یا گچبری ساختمان در تهران که توسط گروه ما به خوبی انجام میشود را میتوان یکی از مهمترین هنرها در زمینه دکوراسیون منزل و طراحی داخلی دانست.
 

گچبری ,گچبری سنتی,گچبر,گچ بری,گچبری دیوار,قاب دیوار,قاب گچبری,ابزارقاب,عگس گچبری مدل گچبری,نمونه گچبری,گچبری دستی,گچبری مدرن,گچبرتهران,گچبر لابی,دورلامپی,گچبری سقف,پزیرایی,گچبری و قابندی سالن,نورپردازی سقف,گچبری ماهر در تهران,کلاسیک,مدرن,اسلیمی,قاب,دیوار,گل و بوته,گچبری دایره,حاشیه,ابزار,کار,خدمات ساختمان,داخلی,تزینات گچبری دستی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی,گچبری دستی,خدمات ساختمان,خدمات داخلی,تزینات داخلی ساختمان,معماری,گچبری ماهر در تهران,گچبر در تهران,استا گچبر,معماری داخلی,طراحی و گچبری دستی,دیزاین,گچبر خوب,گچکاری ساختمان,سفید کاری ,سفید ساده,استا گچکار,تهران,کرج,طراحی داخلی,ابزار برشی,عکس سینی کنج,مدل سینی کنج,عکس گچبری دستی,مدل گچبری دستی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل,گچبری دستی ,عکس گچبری ,مدل های گچبری خوب,مدل های گچبری جدید,گچبری مدرن,کچبری کلاسیک,خدمات داخلی ساختمان,طراحی و اجرای گچبری های دستی,خدمات ساختماندر تهران,گچبری چیست,گچبر ماهردرتهران,استا گچبر ماهر ,گچکار ماهر,گچکار ساختمان,بنا گچبر,بنا گچکار,گچبری قاب,گچبری سرقاب,گچبری قاب روی دیوار,مدل قابندی دیوار,طراحی داخلی,اجرای گچبری,گچبری سنتی,گچبری سلطنتی,گچکارخوب,گچبر خوب,تزیینات داخلی ساختمان,سینس کنج,گچبری سقف پزیرایی,ابزار های برشی,لبه نور مخفی

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری,گچ جبل,گچ کشته,گچ خمیری,گچ دیرگیر,گچ بتونیی,گچ سفید,گچ وخاک,تیغه گچی,گچ چیست,اموزش درست کردن گچ,اموزش پنجه زدن گچ,تاریخ گچ در تاریخ اسلام,طرز استفاده از گچ,گچ کیسه ای,گچ فله,قیمت گچ,گچ در ساختمان,گچ ساختمانی

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...