ابزار گچبری,گچبری,گچبری کلاسیک,گچبری سنتی

انواع ابزار مورد نیاز گچبری

  • سه شنبه 25 دی 1397
  • 6431 نفر

در این مقاله قصد داریم انواع ابزار گچبری را برای شما شرح دهیم .09121675601رضا پارسایی

در این مقاله قصد داریم انواع ابزار گچبری را برای شما شرح دهیم .

 

خط کش :


خط کش های خوب و دقیق چوبی با سطح سلوئیدی گران هستند و باید با احتیاط استفاده شوند.البته خط کشهای ساده-چوبی و پلاستیکیو فلزی با تقسیمات دقیق ملیمتری هم وجود دارند .یک خط کش نقشه کشی باید دارای لبه تیز بوده و تقسیمات آن تا انتهای لبه ادامه داشته تا بتوان با صرفه جویی گرد.برای اینکه بتوان از تمام مزایایی که شابلون دارد استفاده کردباید دستور العمل طرز استفاده از شابلون را دقیقا مطاله کرد.
برای رسم قوسهابه خط کشهای منحنی (پیستوله)لازماست.
این خط کشهای منحنی تاشو می تواند در رسم قوسهای باریک به خوبی استفاده کرد.برروی کلیه خط کشها اجراء متر (دستی متر ،سانتی ،میلی متر )واجزاءاینچ حک شده است.

پرگار:


1-پرگار برای اندازه گیریو اندازه گذاری و رسم قوس های و دوایر مختلف مورد استفاده قرار می دهند .پرگار در اندازه و ابعادو انواع مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

۲-پرگار فنری
این نوع پرگاراز دقت بالایی برخوردار بوده و برای رسم دایره از آن استفاده می شود پرگار فنری همانطور که در شکل نشان داده شده دارای بازوی کمکی بوده که از آن در زدن دایره ها بزرگ استفاده می شود .


۳-پرگار اندازه که دارای دوسر سوزن بوده و برای اندازه ها و تقسیمات خطوط و قوس هااز آن استفاده می شود.


۴-پرگار بازوی کمکی در زدن دایره های  بزرگ به طور مستقل کاربرد دارد و از بازوی کمکی در این نوع پرگار که با تنظیم سوزن و مداد و نوک ترلین می توان دایره هایی با شعاع های مختلف ترسیم کرد.
برای رسم دایره های کوچک از پرگار صفرزن استفاده می شود.برای رسم دایره روی سقف ویا دیوار ابتدا در مرکز دایره دو خط عمودی برهم مشخص واز مرکز تقاطع؛پرگار را قدری مایل هدایت نموده تا سوزن آن را دیده و بخوبی دایره را رسم کنیم.

شرح اجزای پرگار:


اجزای آن عبارتند از :
۱-پرگار برای ترسیم دایره های بزرگ:
۲-پرگار جهت انتقال اندازه:
۳-پرگار برای ترسیم دایره های کوچک:
۴-پرگار فنری با تنظیم دقیق:
۵-ترلین یا خط کش مرکبی:
۶-پرگار صفر:
۷-بازوی اضافی پرگاربرای دایره های خیلی بزرگ:
۸و۹-نوک ترلین برای پرگار:
۱۰و۱۱-نوک ترلین برای پرگار صفر:۱۲-گیره راپید:
۱۳-گیره راپید برای نوشتن حروف واعداد:
۱۴-جعبه وسایل کمکی:
۱۵-پیچ گشتی:
۱۶-نوک سوزنی پرگار:

 

گچبری ,گچبری سنتی,گچبر,گچ بری,گچبری دیوار,قاب دیوار,قاب گچبری,ابزارقاب,عگس گچبری مدل گچبری,نمونه گچبری,گچبری دستی,گچبری مدرن,گچبرتهران,گچبر لابی,دورلامپی,گچبری سقف,پزیرایی,گچبری و قابندی سالن,نورپردازی سقف,گچبری ماهر در تهران,کلاسیک,مدرن,اسلیمی,قاب,دیوار,گل و بوته,گچبری دایره,حاشیه,ابزار,کار,خدمات ساختمان,داخلی,تزینات گچبری دستی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی,گچبری دستی,خدمات ساختمان,خدمات داخلی,تزینات داخلی ساختمان,معماری,گچبری ماهر در تهران,گچبر در تهران,استا گچبر,معماری داخلی,طراحی و گچبری دستی,دیزاین,گچبر خوب,گچکاری ساختمان,سفید کاری ,سفید ساده,استا گچکار,تهران,کرج,طراحی داخلی,ابزار برشی,عکس سینی کنج,مدل سینی کنج,عکس گچبری دستی,مدل گچبری دستی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل,گچبری دستی ,عکس گچبری ,مدل های گچبری خوب,مدل های گچبری جدید,گچبری مدرن,کچبری کلاسیک,خدمات داخلی ساختمان,طراحی و اجرای گچبری های دستی,خدمات ساختماندر تهران,گچبری چیست,گچبر ماهردرتهران,استا گچبر ماهر ,گچکار ماهر,گچکار ساختمان,بنا گچبر,بنا گچکار,گچبری قاب,گچبری سرقاب,گچبری قاب روی دیوار,مدل قابندی دیوار,طراحی داخلی,اجرای گچبری,گچبری سنتی,گچبری سلطنتی,گچکارخوب,گچبر خوب,تزیینات داخلی ساختمان,سینس کنج,گچبری سقف پزیرایی,ابزار های برشی,لبه نور مخفی

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری,گچ جبل,گچ کشته,گچ خمیری,گچ دیرگیر,گچ بتونیی,گچ سفید,گچ وخاک,تیغه گچی,گچ چیست,اموزش درست کردن گچ,اموزش پنجه زدن گچ,تاریخ گچ در تاریخ اسلام,طرز استفاده از گچ,گچ کیسه ای,گچ فله,قیمت گچ,گچ در ساختمان,گچ ساختمانی

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...