گچبری کلاسیک,گچبری سنتی,رنگ آمیزی گچبری

رنگ آمیزی گچبری

  • دوشنبه 3 دی 1397
  • 9833 نفر

رنگ آمیزی کارهای گچبری شامل بخش های زیر است. کارهای برجسته : از جمله کارهای برجسته می توان به لندنی سازی(لندنی سازی از شاخه های هنر گچبری است که در گچبری پیش بخاری و نظایر آن به کار می رود)

رنگ آمیزی کارهای گچبری و مشبک کاری با گچ


رنگ  آمیزی کارهای گچبری شامل بخش های زیر است.


کارهای برجسته :


از جمله کارهای برجسته می توان به لندنی سازی(لندنی سازی از شاخه های هنر گچبری است که در گچبری پیش بخاری و نظایر آن به کار می رود)
1-ابتدا روغن بزرک را با روغن جلا مخلوط کرده با قلم مو بر سطح گچبری می کشیم بعد از اینکه کاملا روغن خورد  با رنگ سفید سطح کار را آستر می کنیم در این موقع کار آماده رنگ می شود.
2-سپس بوم رنگ روغنی ساخته با قلم مویی های کوچک و مخصوص زمینه کار را رنگ می کنیم و ترنج ها را تغییر رنگ می دهیم 
3-با قلم موی مخصوص با رنگهای الوان محو کاری ساخت و ساز لندنی  محو کاری ساخت و ساز لندنی کار را انجام می دهیم .می توان لندنی سازی را با رنگ پلاستیک هم مثل رنگ روغن انجام داد.
این کار را با رنگ مات و یا نیم مات انجام می دهند که تمام چدنی ها و سرچنگ ها و گل سرخ ها و گل های برجسته را بسیار زیبا می کند .این نوع رنگ آمیزی را اصطلاحا ساخت و ساز الوان می نامند.

     


گچبری به صورت نیم برجسته :


گاهی ساخت و ساز فقط با رنگ مات و گاهی با بوم رنگ انجام می شود و سطح گچبری را سفید می کنند و لبه کار را با اکلیل طلا کاری می نمایند که اصطلاحا به این روش چینی سازی می گویند.

کارهای کشته بری :

 

برای رنگ آمیزی کارهای کشته بری به ترتیب زیر اقدام می شود
در کارهای کشته بری زمینه ی کار با بوم رنگی به وسیله گچ انجام می شود سپس بر روی گل و برگ ها با رنگ پلاستیک و رنگ گواش الوان به صورت پرده گذاری از رنگ به تیره در پنج پرده بر روی هم رنگ آمیزی انجام و در پایان با رنگ مشکی قلم گیری می شود که بسیار زیباست.

 


گاهی اوقات کشته بری به صورت یک رنگ انجام می شود که همان کیفیت را دارد و به آن یک رنگ سازی می گویند.

-در کار تخمه آوری (تخمه آوری :شیوه ای در تزئینات گچی که با پر کردن نقوش حفر شده در زمینه گچی ساده با گچ رنگی بوجود می آید.)گچبر گچ ها ی الوان را روی هم انداخته و سپس سطح کار ،کشته سفید می اندازد یا گل سفید می کشد که به آن گل گیوه می گویند و بعد از خشک شدن طرح مربوطه بر روی آن گرته می کنند و خط برش را اجرا می کنند .به این ترتیب هر پره گلی را می توان به رنگهای انداحته شده برش داد و اضافه را پاک کرد تا به رنگ دلخواه رسید.

 
 

گچبری ,گچبری سنتی,گچبر,گچ بری,گچبری دیوار,قاب دیوار,قاب گچبری,ابزارقاب,عگس گچبری مدل گچبری,نمونه گچبری,گچبری دستی,گچبری مدرن,گچبرتهران,گچبر لابی,دورلامپی,گچبری سقف,پزیرایی,گچبری و قابندی سالن,نورپردازی سقف,گچبری ماهر در تهران,کلاسیک,مدرن,اسلیمی,قاب,دیوار,گل و بوته,گچبری دایره,حاشیه,ابزار,کار,خدمات ساختمان,داخلی,تزینات گچبری دستی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی,گچبری دستی,خدمات ساختمان,خدمات داخلی,تزینات داخلی ساختمان,معماری,گچبری ماهر در تهران,گچبر در تهران,استا گچبر,معماری داخلی,طراحی و گچبری دستی,دیزاین,گچبر خوب,گچکاری ساختمان,سفید کاری ,سفید ساده,استا گچکار,تهران,کرج,طراحی داخلی,ابزار برشی,عکس سینی کنج,مدل سینی کنج,عکس گچبری دستی,مدل گچبری دستی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل,گچبری دستی ,عکس گچبری ,مدل های گچبری خوب,مدل های گچبری جدید,گچبری مدرن,کچبری کلاسیک,خدمات داخلی ساختمان,طراحی و اجرای گچبری های دستی,خدمات ساختماندر تهران,گچبری چیست,گچبر ماهردرتهران,استا گچبر ماهر ,گچکار ماهر,گچکار ساختمان,بنا گچبر,بنا گچکار,گچبری قاب,گچبری سرقاب,گچبری قاب روی دیوار,مدل قابندی دیوار,طراحی داخلی,اجرای گچبری,گچبری سنتی,گچبری سلطنتی,گچکارخوب,گچبر خوب,تزیینات داخلی ساختمان,سینس کنج,گچبری سقف پزیرایی,ابزار های برشی,لبه نور مخفی

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری,گچ جبل,گچ کشته,گچ خمیری,گچ دیرگیر,گچ بتونیی,گچ سفید,گچ وخاک,تیغه گچی,گچ چیست,اموزش درست کردن گچ,اموزش پنجه زدن گچ,تاریخ گچ در تاریخ اسلام,طرز استفاده از گچ,گچ کیسه ای,گچ فله,قیمت گچ,گچ در ساختمان,گچ ساختمانی

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...