گچبری,گچبری کلاسیک,گچبری سنتی,گچبری نورمخفی,گچبری سینه کفتری,نورمخفی

طرح نورمخفی و سینه کفتری در گچبری کلاسیک

  • چهارشنبه 17 بهمن 1397
  • 572 نفر

طرح نورمخفی و سینه کفتری در گچبری کلاسیک

طرح نورمخفی و سینه کفتری در گچبری کلاسیک

 

مطالبی که می‌خوام در مورد نورمخفی ها و شکل بندی ها ودکورها رو به اشتراک بگذارم  حاصل چندین سال تجربه وسابقه کار من در گچبری کلاسیک ومدرن است.   ودر مشاوره های که از من گرفته می‌شود در مورد طراحی  کلاسیک ویا طراحی مدرن  با توضیحی که می‌دهم خودتان تصمیم بگیرید که  طرح گچبری مدرن کار کنید یا طرح  گچبری کلاسیک. 
طرح نورمخفی مدرن و کلا نورمخفی ها را به سبک مدرن در کافی شاپ ها ومغازهایی که یا رفت وامد مشتری ها به قدری هست که در آینده نزدیک برای آنها تکراری می شود دکور یا کسب و کارشان آنقدر طولانی نیست که بخواهند طرح کلاسیک کارکنند. در ضمن هزینه کار مدرن پایین تر هست چون امروزه با کناف می شود همه نورمخفی ها ‌باند وباکس ها رو با کناف سریع وارزان اجرا کرد ولی دوام زیادی ندارد.

ریشه کار گچبری کلاسیک سینه کفتری است. باند وباکس در سینه کفتری کار رو محدود نمی کند وهر چه بخواهید روی کار تزیینات گچبری داشته باشیم جا دارد که روی آن کار کنیم.

بسیاری ازکارفرمایان باشنیدن طرح گچبری ‌و اجرای طرح گچبری مخالفت میکنند وتصور آنها از گچبری طرح ونقش های گچبری دوره قاجار است که از طرحهای گل وبوته ‌گل ومرغ به سبک گچبری قدیمی است ولی گچبری هایی که بسیاری از گچبرها در ایران اجرا میکنند سبک گچبری کلاسیک با حالت‌های سبک چدنی واروپایی است که از پیچک وکنده ودودندانه گل ‌حالت‌های گچبری رومی وایتالیایی میباشد.

 ریشه کار وسبک گچبری کلاسیک در اجرای طرحها به صورت باکس ویا سینه کفتری است،در مواردی این چنین اجراهایی که در طراحی از نورمخفی اجرا شده سبک کار مدرن گفته میشود ویا در مواردی که برای تزئینات روی نورمخفی از ابزار گچبری های برشی وقلم زنی شده استفاده میکنند که سبک نئوکلاسیک میگویند.

 

در ادامه جدیدترین نمونه کارهای گچبری نور مخفی وسینه کفتری را نمایش می دهیم.

 

تصویر وعکس نورمخفی بالا نمونه ای از باند سینه کفتری در گچبری کلاسیک است

 

 

 


 

گچبری ,گچبری سنتی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...