گچبری کلاسیک,معماری کلاسیک,گچبری

معماری کلاسیک ونقش گچبری کلاسیک در طراحی داخلی

  • دوشنبه 10 دی 1397
  • 4830 نفر

معماری کلاسیك گونه ای از معماری است که از عناصر برگرفته از معماری دوران کلاسیك روم و یونان تشكیل شده است.رضا پارسایی09121675601

معماری کلاسیک ونقش گچبری کلاسیک در طراحی داخلی


معماری کلاسیك گونه ای از معماری است که از عناصر برگرفته از معماری دوران کلاسیك روم و یونان تشكیل شده است. سبكهای معماری زیادی از معماری کلاسیك الهام گرفته اند. اکثر سبكهای معماری که پس از رنسانس در اروپا زاده شده اندمیتوانند معماری کلاسیك محسوب شوند.

در اذهان ما تصور معمارانه ایده عالی نسبت به سبک کلاسیک وجود دارد که اغلب با بناهای یادمانی منفردی معرفی می شود.  از این دست است پارتنون برای یونان باستان، پانتئون برای رم باستان، کلیسای سنت پیترو باستانی برای صدر مسیحیت، و تمپیه تو برای دوره رنسانس پیشرفته از اهمیت خاصی برخوردار است. با وجود اینکه قرن نوزدهم از جنبه فرهنگ اجتماعی به طور غیرمشخص و با سرعت در حال مدرن شدن بود. دوره ایجاد ساختمان هایی چون اپرای پاریس یا خانه ی پارلمان لندن به گونه ای هماهنگ مشابه کارهای قرون پیشین نیز بود؛ و از طرفی هم با کارهای قرن هجدهم تفاوت نداشت.به کار بردن طرح نمای رومی در بناهای کلاسیک از مهم ترین نشانه های این دوره بوده است. 

این شیوه‌ها به ترتیب میزان ظرافت و جزئیات حکاکی‌ها عبارتند از: توسکانی (رومی) و دوریسی (یونانی و رومی)؛ ایونی (یونانی و رومی)؛ کورینتی (یونانی و رومی) و شیوه آمیخته (رومی). البته تنها سه شیوه باستانی و اصیل معماری وجود دارند (دوریسی، ایونی و کورینتی) که توسط یونانیان اختراع شده‌اند. به این سه شیوه، رومی‌ها شیوه توسکانی، که مدل ساده شده شیوه دوریسی است و شیوه آمیخته را که در اصل شیوه کورینتی با تزئینات بیشتر است اضافه کردند.

منظور از شیوه ساختمان کلاسیک مثل حالت یا کلید در موسیقی کلاسیک، یا دستور زبان و فصاحت و بلاغت در یک متن نوشتاری است. از ماژول‌های خاصی مانند فواصل موسیقی تشکیل شده و انتظارات خاصی را در مخاطب هماهنگ با زبان خود ایجاد می‌کند.هم و نوزدهم تغییر شکل داد.


دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک


طراحی داخلی به سبك کلاسیك بر اساس اهداف آرمانی امپراطوری یونان و روم، یعنی « نظم، تقارن و تعادل » بنیانگذاری شد عنصر اصلی در سبك کلاسیك استفاده از نقطه » کانونی « در محدوده ای است که در آن تعادل بصری ایجاد شده است. عظمت و   شكوه معماری در دکوراسیون سبك کلاسیك هم دیده می شود ؛ سبكی که در تمام جوانب وزین و با اُبهت است حتی در متریال وسیله هایی که به این سبك چیره می شوند. در یك دکوارسیون کلاسیك شما می توانید از متریال هایی مثل اچ دی اف یا حتی موکت استفاده کنید.

متریال های سبك همگی باید طبیعی و باشكوه باشند؛ موادی مثل سنگ های کار شده یا ساده . پارکت هایی از چوب طبیعی، گچ، کاغذ دیواری، رنگ، شیشه های قطور، لوسترهای کریستال، برنز و ورق طلا و …

عناصری که در دکوارسیون کلاسیك استفاده می شونند حتماً باید با کلیت موضوع هماهنگ باشند و باید حسی آشنا را منتقل کنند و به شیوه ای درست در جای خود قرار بگیرند تأکید سبك کلاسیك بر وسایل مدور. خطوط و فضاهای منحنی شكل است.

این سبك به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید به نوعی می توان گفت این سبك یكی از سبك های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.متریال های سبك همگی باید طبیعی و باشكوه باشند؛ موادی مثل سنگ های کار شده یا ساده . پارکت هایی از چوب طبیعی، گچ، کاغذ دیواری، رنگ، شیشه های قطور، لوسترهای کریستال، برنز و ورق طلا و …

عناصری که در دکوارسیون سبک کلاسیک استفاده می شونند حتماً باید با کلیت موضوع هماهنگ باشند و باید حسی آشنا را منتقل کنند و به شیوه ای درست در جای خود قرار بگیرند تأکید سبک کلاسیک بر وسایل مدور. خطوط و فضاهای منحنی شكل است.

سبک کلاسیک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید به نوعی می توان گفت این سبك یكی از سبك های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.


عناصر مورد استفاده در سبک کلاسیک


مبلمان


اگر سبک کلاسیک را برای فضای داخلی خانه خود انتخاب کرده اید، گزینه دیگری جز انتخاب مبلمان استیل ندارید؛ مبلمانی که از ترکیب چوب و پارچه ساخته شده و چوب آن به عنوان پایه اصلی کار حتماً دارای نقوش و فرم های برجسته است؛ فریم پرنقش و نگاری که قاعدتاً باید با پارچه های گلدار و البته گرانبها پوشیده شود. جنس مبلمان معمولاً چوب است. چوب ها اصولاً منبت کاری شده هستند و روی آن ها کار دست مشاهده می کنند. در یك دکوراسیون کلاسیك منطقه غذاخوری یك مكان جداگانه را به خود اختصاص می دهد. درون آن بجز میز غذاخوری و صندلی ها یك بوفه یا ویترین برای نگهداری سرویس غذاخوری نیز در نظر گرفته می شود. سایر وسایل اصولاً از جنس چینی، نقره و شیشه هستند. در آن ها طرح هایی از نقوش موجود در طبیعت به چشم می خورد.


کف


متریالی که معمولاً در سبک کلاسیک برای کف استفاده می شود، با الگوبرداری از معماری سنتی یونانی. مواد طبیعی چون سنگ وچوب هستند که در سطح بزرگ و یكدست به چشم می خورد.

ستون ها
ساختمان هایی که به سبک کلاسیک ساخته می شوند حتماً در نمای ورودی شان ستون های بلند دارند؛ ستون های تزئین شده ای که به عنوان یكی از خصوصیات بارز سبك کلاسیك شناخته می شوند تا جایی که خیلی ها بر اساس انواع تزئینات ستون ها و سر ستون ها دوره معماری و قدمت آنها تشخیص می دهند نمودهای آن در طراحی داخلی به صورت تأکید بر خطوط عمودی راه راه روی دیوارها و پرده است.

سقف


ستون های بلند، سقف های بلند می خواهند. در نتیجه سقف دومین عنصر مهم در معماری به سبک کلاسیک است، سقف بلند باعث افزایش شكوه و عظمت فضایی که در آن قرار گرفته اید می شود پس هر چه سقف بلندتر و بالاتر، احساس شكوه و عظمت در فضا هم بیشتر؛ ویژگی که باعث شده طراحان در این نوع دکوراسیون از عناصر شلوغ هم بهره ببرند در حالی که زیر سقف های کوتاه شلوغی اولین چیزی است که خودش را نشان می دهد. سقف گاهی دارای گچ بری است.


رنگ


رنگ یكی از عناصری است که درکنار نور، بافت، فرم و شكل بر ادراک بصری افراد از محیط تأثیر می گذارد اما در عین حال شاید بیشتر از هر مقوله دیگری در طراحی با آن به صورت تصادفی برخورد می شود. رنگ ابزار مهمی در جهت هدایت و القاء حالات روانی خاص به افراد و جوامع است. رنگ به کاهش خستگی و برانگیختن چشم کمك می کند. رنگ ها زمینه متنوعی از تضادها را در ساعات مختلف روز پدید آورده و در هر ساعت، سایه روشن های جدیدی را به وجود می آورند و فضا را متنوع و سرزنده می کنند. ضمن این که با استفاده از رنگ می توان به فضا یكپارچگی و وحدت بخشید یا آن را متمایز و قابل شناسایی نمود واقعیت و اثر روحی روانی رنگ، همان چیزی است که آن را اثر رنگ می نامیم. عامل رنگ و اثر رنگ فقط در مورد چند ،مایگی های همانگ قابل انطباق هستند. در تمامی موارد دیگر، عاملیت رنگ تبدیل به یك اثر جدید می شود.

در کاربرد رنگ ها اصولاً یك حد وسط رعایت می شود البته گاهی می توان از رنگ های خیلی روشن و یا خیلی تیره نیز در آن استفاده کرد. رنگ هایی که در سبك طراحی سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد ( با اقتباس از رنگ هایی که در معماری یونانی و رومی استفاده شده است )معمولاً بر گرفته از طبیعت هستند از جمله آبی سیر، قهوه ای، زرد، سبز و نو تالیته ای از پوشش گیاهی کرة زمین ( قهوه ای مایل به قرمز ). علاوه بر این، سیاه نیز می تواند برای تمرکز کردن المان هایی خاص از فضا استفاده شود.


نور


انسان ها در هر حالتی، کار ، آرامش و انجام کارهای معمول و روزمره نیازمند نور هستند نور اصلی ترین عامل پویایی یك فضای داخلی است بدون نور ، فرم رنگ و بافت قابل دیدن نخواهد بود. هدف نورپردازی مناسب این نیست که نور کافی را ایجاد کنیم تا مخاطب در فضا، کارهایش را به راحتی و دقت انجام دهد بلكه این یك بلكه این یك هدف اولیه و شرایط لازم می باشد، شرط  کافی و در واقع هدف اصلی خلق محیطی زیبا و کارآمد منطبق با ویژگی های خاص آن فضاست.

انتخاب نورپردازی مناسب می تواند ویژگی های یك خانه به سبک کلاسیک را برجسته تر نماید. در منازل با نشیمن های بزرگ که با مبلمان کلاسیك چیدمان شده است باید از لوسترهای سنگین تر و به سبک کلاسیک استفاده کرد. استفاده از لوسترهای برنجی یا بلورین مناسب این سبك چیدمان می باشد.

رازو رمز ویژگی های کلاسیک


 رنگ مایه هاي چوبی جذاب و قدرتمند

رنگ مایه های چوبی تیره مانند چوب درخت گردو، گیلاس، ماهون، و بلوط بر سبك سنتی حكومت می کنند. نرده هایی از جنس چوب درخت گردو در یك راه پله سفید تا الوارهایی از جنس چوب درخت سرو در سقف، همگی به یك فضای سنتی گرما می بخشند و آن را دنج و راحت می کنند بگذارید کف پوش هایی از جنس درخت های جنگلی در فضا بدرخشند: آن ها را کاملاً لخت و عریان رها نكنید، اما هم چنین با استفاده از یك فرش بسیار بزرگ آن ها را پنهان نكنید.استفاده از لایه های چوبی در قسمت های دیگر مبلمان که رنگی مشابه به یكدیگر دارند فضا را یك دست و جذاب ساخته اند.


تقارن

در یك طراحی سنتی همه چیز از مبلمان گرفته تا محل قرارگیری مبل ها در تعادل است. مبلمان تمایل دارد تا در یك چیدمان رسمی قرار گیرد تا دیگران در آن به گفتگو دعوت شوند و در امتدا محور اتاق قرار گیرد. البته دلیلی ندارد که در این سبك همه چیز در هماهنگی باشند، اما این سبك مناسب کسانی نیست که به ناهماهنگی و شیوه های تلفیقی علاقه دارند.اگر چه نباید خیلی از تقارن دور شوید، اما راه های زیرکانه ای وجود دارند که فضای خانه را از داشتن جلوه ای ایستا دور می کنند.

یك آینه مرتفع در مقابل دیوار قرار دهید، آثار هنری را به صورت گروهی بر روی دیوار نصب کنید تا حس حرکت ایجاد شود، و یا یك میز در کنار صندلی دسته دار قرار دهید. دراین اتاق شكل نامنظم فرش اتاق را از حالت خشكی درآورده و به آن انرژی بخشیده است.


 رنگ هاي محافظه کارانه

رنگ هایی که در سبك کلاسیك استفاده می شوند، محدود هستند؛ رنگ هایی که به اصطلاح پخته هستند و این یعنی شما نمی توانید از هر رنگی که می خواهید در این سبك استفاده کنید بلكه باید سراغ نوع پخته رنگ مورد علاقه خود بروید. پس به جای قرمز از زرشكی، به جای سبز از یشمی و به جای آبی از سرمه ای استفاده کنید. در حالت کلی رنگ هایی هستند که حتماً با یكی از رنگ های سیاه، قهوه ای یا طوسی مخلوط شده اند.

در نتیچه سرمه ای، قهوه ای، زرشكی، یشمی، سدری، طلایی، برنزی، صورتی چرک و رنگ های مشابه بیشترین کاربرد رنگی را در این سبك از دکوراسیون دارند اما فراموش نكنید نمی توانید همه این رنگ ها را با هم استفاده کنید. فضای غالب خانه شما بایدیك یا دو رنگ ثایت داشته باشد.


درخشش ملایم، تلألو پرجلوه

رنگ های کرومیم را فراموش کنید، شما به رنگ های گرم و ملایم نیاز دارید. برای ادوات نوری و لوسترها به برنج، برنز، و مس فكر کنید. آینه های قاب دار و آثار هنری همیشه در اولویت هستند. لوسترهای کریستال و شمع دان ها یك فضای سنتی زیبا راکامل می کنند. قبل از هر چیز از برنج های براق متعلق به دهه 1108 استفاده نكنید. به جای آن از فلزهایی تیره، زنگار بسته، و بافت دار استفاده کنید. برنز روغنی جلوه ای زیبا به فضا می دهد و نیز به خوبی با چیدمان کلاسیك ترکیب می شود. هم چنینمی توانید از قلع استفاده کنید که در برخی از فضاها بسیار به کار می آید.


حاشیه هاي نرم

تأکید سبك سنتی بر خطوط و فضاهای منحنی شكل است. وسایل مدور حسی از دنج بودن و اصالت را برمی انگیزد و با صندلی ها و میزهای پایه دار در هماهنگی و موازنه هستند. بالشتك ها چاق و چله هستند و تعداد کوسن ها فراوان است. از مبلمان  مختلف استفاده کنید تا فضایی به روز داشته باشید و از پارچه هایی بافت دار و خنثی استفاده کنید تا کاناپه و صندلی ها قدیمی شما سیمایی تازه به خود بگیرند.
5 قالب ها و قرنیزآلاتاتاق های کلاسیك به سطوح زیبا معروف هستند. معمولاً گچ کاری ها و کارهای چوبی آماده دارای جزئیات زیاد و قدرتمندی مانند زنجیره هندسی یونانی و به رنگ سفید یا عاجی هستند . اگر چه دلیلی ندارد که قرنیزآلات سنتی خیلی تزئینی باشند، اماحتما باید به فضا یك وزن بصری اضافه کنند؛قالب های اندک و طاقچه های زیبا در این اتاق دیده می شوند. اطراف شومینه را با یك گچ بری زیبا تزئین کنید و طاقچه بالای آن را تمیز و ساده نگه دارید. از روکوب چوبی بر روی دیوار استفاده کنید. البتهفراموش نكنید که در استفاده از تزئینات و گچ بری ها نباید زیاده روی کرد.

طرح ها و الگوهاي زیبا

پارچه های شطرنجی، راه راه، گل دار، کرباس و غیره همگی در سبك سنتی به کار می روند  گاهی همه در یك اتاق در ترکیب این پارچه ها آزادانه عمل کنید، اما از یك پالت رنگی مشخص استفاده کنید و خیلی از رنگ های تیره و روشن را به کارنگیرید. مهم نیست چه الگوها و طرح هایی در سبك سنتی باید وظیفه ایجاد تقارن را به عهده بگیرند. اما می توانید آن ها را با انتخاب اندازه های بزرگ و رنگ های شاد به روز کنید. پارچه گل دار صندلی غذاخوری در این اتاق کنتراست زیبایی ایجاد کرده وخیلی هم از ریشه های سنتی خود دور نشده است.


 وسایل تزئینی هنري

سبك سنتی در خود جایی برای رنگ های سرد، دیوارهای خالی یا قفسه ها شلوغ ندارد که باعث از بین رفتن فضای صمیمی خانه می شوند. کلكسیون ها در کنار هم جمع می شوند و یا به شیوه ای منطقی چیده می شوند: ظروف چینی، مجسمه ها،گیاهان، جعبه ها، و حباب ها آثار تزئینی را معمولا در ارتفاعی هم سطح چشم نصب می کنند؛ معمولا چند وسیله تزئینی را در چهارچوب های یكسان قرار می دهند تا چیدمانی زیبا در فضا خلق شود. بشقاب ها و سینی ها بر روی دیوار نصب می شوند. همچنین در این سبك از آینه های بزرگ و قدی استفاده می شود. رنگ ها و مجسمه های تیره رنگ تإثیر بسیار خوبی در هم چنین می توان یك فضای سنتی ایجاد می کنند وسایل مدرن را در یك بستر سنتی به کار برد. در این سبك از عكس های سیاه و سفید فراوان استفاده می شود. هم چنین استفاده از بوم های بدون قاب آن ها را از حالت رسمی درمی آورد و آن ها را مناسب یك فضای سنتی می کند


پرده هاي پاکیزه

ضد نور فراوان، پارچه های لوکس، و تزئیناتی مانند منگوله ها توجه را به پرده های سنتی جلب می کند. پرده ها، خواه ساده و خواه پلیسه دار و با و بدون تزئینات یا بند، و نیم پرده ها عناصری سنتی هستند. همچنین در سبك سنتی از کرکره های سادهاستفاده می شود. اجازه ندهید پرده ها خراب شوند زیرا فضا را کسل کننده می کنند. اگر از طرف داران سبك های خطی هستید از کرکره های رومی استفاده کنید. فقط در مورد ترکیب پارچه پرده با پارچه مبلمان دقت کنید؛ استفاده از رنگ های مشابه فضا را یك نواخت و تنش زا می کند. پنجره های بلند، پرده های بلند می خواهند. پس دقت کنید پرده هایی که در این سبك از دکوراسیون استفاده می شوند هیچ وقت نمی توانند کوتاه باشند هیچ وقت نمی توانند ساده باشد. پنجره هایی بلند که دارای لایه های روبه، زیره، یراق و … هستند،پوشیده می شوند پرده ها باید از سقف تا زمین کشیده شده باشند و البته در راستای پاسخگویی به حس جلال و شكوه دکوراسیونکلاسیك. باید در انتخاب این نوع پرده از پارچه های گران قیمت استفاده کرد.

 قالیچه هاي نامتعارف

گلیم ها، فرش های ایرانی، و قالیچه های شرقی هیچ گاه از مد نمی افتند  چرا که وقتی پول زیادی بایت یك فرش باکیفیت می پردازید دیگر آن را از چشم ها پنهان نمی کنید . این قالیچه ها و فرش ها مانند جواهر می مانند: شما می توانید با هر چیزی آن ها را ترکیب کنید. می توان آن ها را پس زمینه ترکیب کرد، اگر می خواهید از این فرش ها به گونه ای متفاوت استفاده کنید می توانید آن ها را روی الیاف کنف قرار دهید. یا با مقیاس ها بازی کنید: یك فرش کوچك در کنار یك فرش بزرگ، یا سه فرش باریك در یك ردیف.
 

گچبری ,گچبری سنتی,گچبر,گچ بری,گچبری دیوار,قاب دیوار,قاب گچبری,ابزارقاب,عگس گچبری مدل گچبری,نمونه گچبری,گچبری دستی,گچبری مدرن,گچبرتهران,گچبر لابی,دورلامپی,گچبری سقف,پزیرایی,گچبری و قابندی سالن,نورپردازی سقف,گچبری ماهر در تهران,کلاسیک,مدرن,اسلیمی,قاب,دیوار,گل و بوته,گچبری دایره,حاشیه,ابزار,کار,خدمات ساختمان,داخلی,تزینات گچبری دستی

گچبری چیست ؟ گچبری سنتی رضا پارسایی

گچبری یکی از هنرهای تزیینی برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان است که قدمتی بسیار طولانی دارد.گچ خصوصیاتی دارد که آن را یکی از مواد پر مصرف در معماری سنتی و... .
گچبری کلاسیک,گچبری,گچبری سینی کنج,طرح سینی کنج,گچبری سقف سالن,نورمخفی,گچبری دستی,خدمات ساختمان,خدمات داخلی,تزینات داخلی ساختمان,معماری,گچبری ماهر در تهران,گچبر در تهران,استا گچبر,معماری داخلی,طراحی و گچبری دستی,دیزاین,گچبر خوب,گچکاری ساختمان,سفید کاری ,سفید ساده,استا گچکار,تهران,کرج,طراحی داخلی,ابزار برشی,عکس سینی کنج,مدل سینی کنج,عکس گچبری دستی,مدل گچبری دستی

طرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته

گچبری کلاسیک رضا پارساییطرح سینی کنج با چدن کاری فیلم اجرای گچبری سینی کنج اجرا شده در پارک وی خیابان فرشته09121675601
گچبری سینی کنج,تاج,گل,گچبری دستی ,عکس گچبری ,مدل های گچبری خوب,مدل های گچبری جدید,گچبری مدرن,کچبری کلاسیک,خدمات داخلی ساختمان,طراحی و اجرای گچبری های دستی,خدمات ساختماندر تهران,گچبری چیست,گچبر ماهردرتهران,استا گچبر ماهر ,گچکار ماهر,گچکار ساختمان,بنا گچبر,بنا گچکار,گچبری قاب,گچبری سرقاب,گچبری قاب روی دیوار,مدل قابندی دیوار,طراحی داخلی,اجرای گچبری,گچبری سنتی,گچبری سلطنتی,گچکارخوب,گچبر خوب,تزیینات داخلی ساختمان,سینس کنج,گچبری سقف پزیرایی,ابزار های برشی,لبه نور مخفی

گچبری سینی کنج کلاسیک رضا پارسایی09121675601

گچبری سینی کنج09121675601رضا پارسایی
گچ تیز,گچ خوش مایه,انواع گچ,گچبری,گچ جبل,گچ کشته,گچ خمیری,گچ دیرگیر,گچ بتونیی,گچ سفید,گچ وخاک,تیغه گچی,گچ چیست,اموزش درست کردن گچ,اموزش پنجه زدن گچ,تاریخ گچ در تاریخ اسلام,طرز استفاده از گچ,گچ کیسه ای,گچ فله,قیمت گچ,گچ در ساختمان,گچ ساختمانی

انواع گچ

گچ فقط در آب حل می شود  و نسبت درصد آن با آب رابطه مستقیم دارد انواع گچ به لحاظ شیوه ساخت عبارتند از ...